Implanty zębowe

Implanty zębowe to wykonane z tytanu śruby, które po wszczepieniu w tkankę kostną zastępują utracony, naturalny korzeń zęba.

Leczenie implantologiczne podzielić można na dwie części: chirurgiczną i protetyczną. Podczas pierwszej chirurg stomatolog wprowadza do kości implanty zębowe. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, jest więc dla pacjenta bezbolesny.

Po wstawieniu implantów rana jest zaszywana i implanty zębowe pozostawia się od 3 do 6 miesięcy, całkowicie przykryte dziąsłem. To czas niezbędny dla procesu osteointegracji czyli zespolenia się kości z powierzchnią implantów. Dzięki temu uzyskuje się siłę mocowania nawet kilkukrotnie większą niż w przypadku naturalnego zęba.

W czasie w którym implanty zrastają się z kością, pacjent korzysta z tymczasowego, konwencjonalnego uzupełnienia protetycznego.

Po upływie odpowiedniego okresu implanty są odsłaniane. W jamie ustnej wykonuje się ostateczne uzupełnienie protetyczne. Zależnie od planu leczenia oraz od rodzaju braków w uzębieniu stosuje się pojedyncze korony, mosty lub protezy na zatrzaskach.

Implanty zębowe i uzupełnienia protetyczne

Wskazania do leczenia implantologicznego

  • Brak pojedynczego zęba lub więcej zębów.
  • Całkowite bezzębie.
  • Braki między zębowe w uzębieniu o różnej rozpiętości zarówno w szczęce jak i żuchwie (implanty zębowe będą miały tu zastosowanie w celu zwiększenia liczby filarów pod przyszły most protetyczny, bądź pojedyncze korony protetyczne).
  • Brak zawiązków, lub zawiązka zębów stałych.
  • Brak tolerancji protez konwencjonalnych.

Brak wystarczającej ilości kości do wszczepienia implantu

Zanik kości po utracie zębów jest procesem fizjologicznym. W ciągu pierwszych 6 tygodni po usunięciu zęba, zanika do 60% tkanki kostnej. W późniejszym okresie zanik ten jest już wolniejszy, ale cały czas postępuje, dlatego im mniej czasu upłynęło od utraty zęba tym większe szanse na utrzymanie odpowiedniej struktury kostnej do implantacji.

Dla pacjentów, u których występują niekorzystne warunki kostne w jamie ustnej, istnieje możliwość ich poprawienia, co umożliwia późniejsze umieszczenie w nich implantów.

Podstawowymi zabiegami, które pomagają w osiągnięciu odpowiedniej grubości i gęstości wyrostka zębodołowego są sterowana regeneracja kości oraz podniesienie dna zatoki szczękowej (sinus lift).

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zabieg z działu:
  • Leczenie implantologiczne

Adres

VIP DENT
ul. Dobrego Pasterza 118C/LU6
31-416 Kraków

Dni i godziny przyjęć

poniedziałek - piątek 8.00 – 20.00

Rejestracja wizyt

12 352 29 80
507 023 967

Udostępnij